Prikaz objav z oznako Kamen. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako Kamen. Pokaži vse objave

sreda, 30. november 2011

Hm...



































Diplome nisem napisala v enem letu, absolventskega statusa nisem podaljšala, dela pa čez zimo skoraj da ni, zato sem morala nekaj. Se mi zdi, da je v tem času še najlažje študirat, spoznati se moraš pa na čim več stvari, zato sem se odločila za višjo strokovno šolo. Oblikovanje kamna mi je vedno bolj všeč. Sistem strokovne šole je kul, ker se takoj loti prakse in praktičnosti, ki smo je na akademiji dostikrat pogrešali. V bistvu je kot en obsežen tečaj in upam, da bom iz njega potegnila čim več. Predvsem kot dopolnitev restavratorstvu.

Pri enem od uporabnejših predmetov se učimo Avtocad. Tole so začetki ....

ponedeljek, 21. november 2011

Kako si? V kamnolomu.

Kako? V kamnolomu. 
Biti v kamnolomu je zanimiv občutek. 
Je globoko, visoko, gladko, hrapavo, sivo, belo, glasno, zamolklo, prostrano, utesnjeno, brezzračno, hladno, vlažno, blatno, razrezano v ravnih linijah in zato zelo urejeno. Pa zelo moško.

Z akademijo smo enkrat bili na ogledu kamnoloma v Hotavljah, ki pa je precej manjši od kamnoloma v Lipici. Si sploh predstavljala nisem, da imamo pri nas tako ogromen podzemni kamnolomski svet. 

V kamnolomu Lipica 1 in 2 pridobivajo naravni kamen Lipica unito (enotni) in fiorito (rožasti) na površinski in podzemni način. 

















Še bom šla v kamnolom.
Edino, kar me pri kamnu moti je, da je tako mrzel.
Ma, ga bo treba segret.